Школа 5: запізення відміняє Конституцію Украіни, чи ні?

Обговорення актуальних питань з сімейного фронту

Школа 5: запізення відміняє Конституцію Украіни, чи ні?

Повідомлення Groza83 від 15 грудня 2014, 13:02

Ось вже кілька тижнів споглядаю таку картину: кожного ранку після дзвоника охорона зачиняє двері та не впускає дітей до школи. Кажуть згідно Наказу адміністрації, задля боротьби за дисципліну. Так от, виникає запитання: законно чи не законно? Всетаки Констутуцію Украіни ніхто не відміняв і право на освіту також.

"Стаття 53 Конституції України: «Повна загальна середня освіта є обов'язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.{Офіційне тлумачення положень частини третьої статті 53 див. в Рішенні Конституційного Суду № 5-рп/2004 від 04.03.2004} Громадяни мають право безкоштовно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі. Громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах або через національні культурні товариства».

Право на освіту в Україні забезпечується:

доступністю та безоплатністю;
розгалуженою мережею навчальних закладів, заснованих на державній та інших формах власності, наукових установ, закладів післядипломної освіти;
відкритим характером навчальних закладів, створенням умов для вибору профілю навчання і виховання відповідно до здібностей, інтересів громадянина;
різними формами навчання — очною, вечірньою, заочною, екстернатом, а також педагогічним патронажем."
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/254к/96-вр

Мені здається, що школа не має права не впустити на урок, тому що це законне право на освіту, а таким рішенням вони його обмежують.

А якщо розглянути таку ситуацію: запізнився підліток, його не впустили, він розвернувся і пішов гуляти (зауважу, що батьки відпрвили дитину до школи і вони впевнені, що дитина на даний момент знаходиться на уроці!) , дитя переходило дорогу і його збив автомобіль, або його пограбули, або інші підлітки познущалися, або він в умі сказав собі " ну на" і пішов пити пиво і курити цигарки, або цигани вкрали... Ну і так далі, варіантів багато, це ж підлітки в них гормони і так далі. Хто буде нести відповідальність???
А якщо не впустили на урок не підлітка, а наприклад, дитину 8, 9 років і що їм робити??? Також іти тинятися по вулиці? А зараз зима, холодно, а якщо треба в туалет, то що, під школу йти???
Адміністрація школи бере на себе занадто багато, правити Конституцію Украіни і порушувати цим Закон Украіни, також бере на себе відповідальність за життя та здоров'я дітей, які не попали до школи, тому що їх не впустили. Це ж державний заклад.
Хто що думає на цю тему?
Аватар користувача
Groza83
Студент
Студент
 
Повідомлення: 907
З нами з: 04 лютого 2010, 19:54
Blog: View Blog (0)
Стать: Дівчина

Re: Школа 5: запізення відміняє Конституцію Украіни, чи ні?

Повідомлення Мики від 15 грудня 2014, 13:36

Groza83
Смотря с какой стороны посмотреть. Мы например подписывали правила соблюдения школьного распорядка, а приходить вовремя на урок одно из них.
Во-вторых, если уж так случилось, что опаздываешь нужно позвонить учителю и предупредить об этом. Но это не должно быть правилом, как исключение. Ну и в-третьих, детей, да и родителей, нужно приучать не опаздывать, опоздавшие срывают полурока, дети отвлекаются, на замечания в дневнике родители не реагируют. А так пару раз в школу не попал - в следующие разы будут раньше выходить. Где дети вместо школы проводят время это уже родителей забота и ответственность. Если ребёнок прогуливает учитель ставит в известность родителей, а они воздействуют на своё чадо чтобы этого не было, не могут воздействовать - значит органы опеки в помощь.

Пы.сы. моя за 3,6 года только раз зимой прошлой опоздала, был сильный мороз и мы не могли машину завести. Звонила предупредила. Я в школу тоже никогда не опаздывала, муж не опаздывал, воспитание такое.
Аватар користувача
Мики
Піонер
Піонер
 
Повідомлення: 403
З нами з: 11 листопада 2011, 16:18
Blog: View Blog (0)
Стать: Дівчина

Re: Школа 5: запізення відміняє Конституцію Украіни, чи ні?

Повідомлення Groza83 від 15 грудня 2014, 14:31

Мики
Саме так, всі претензії по запізненню мають доноситися батькам, діалогом, щоденником, викликом до школи. Але запізнення не дає права не пускати на урок і обмежувати право на освіту дитини. Школа - це не чиясь особиста вотчина, в якій можна створювати свої закони, є Закон Украіни про освіту і Конституція Украіни, які говорять, що ніхто не має права обмежувати право дитини на освіту.

Дитина не прогулює уроки, вона прийшла до школи, але іі не впустили. Ви різницю бачите між цим і між прогулюванням? Ці закриті двері перед обличчям і вибору немає, залишається тільки вулиця. Батьки можуть бути вже давно на роботі, можуть навіть бути в іншому місті, не всі ж сидять вдома. І дирекція школи не повідомляє батьків, що ось ваша дитина запізнилася і ми іі не впустили, вона пішла десь на вулицю і тепер ви за неї несете відповідальність.
Є учні, які систематично запізнюються, з ними і їхніми батьками потрібно проводити виховну роботу, але не за рахунок зачинених дверей школи. Це не законно. Діалог - це і є метод виховання. Зачинені двері - це перевищення повноважень.
Аватар користувача
Groza83
Студент
Студент
 
Повідомлення: 907
З нами з: 04 лютого 2010, 19:54
Blog: View Blog (0)
Стать: Дівчина

Re: Школа 5: запізення відміняє Конституцію Украіни, чи ні?

Повідомлення Groza83 від 15 грудня 2014, 14:51

Ось тут директор вирішив зробити дошку ганьби, теж задля боротьби за дисципліну
http://tsn.ua/ukrayina/u-shkoli-pid-kiy ... 34436.html

Цитата "До того ж учнів, які запізнилися, не лише фотографували, а й не пускали на уроки. "Мій директор колись не пускав нас до школи і ми стояли на холоді під школою разом з учителями, які теж спізнились, школа закривалась на ключ. А у нас у холі тепло", - пояснив директор Михайло Наконечний."
Тут хоч у теплому холі.
Аватар користувача
Groza83
Студент
Студент
 
Повідомлення: 907
З нами з: 04 лютого 2010, 19:54
Blog: View Blog (0)
Стать: Дівчина

Re: Школа 5: запізення відміняє Конституцію Украіни, чи ні?

Повідомлення Мики від 15 грудня 2014, 15:24

Groza83
вона прийшла до школи, але іі не впустили. Ви різницю бачите між цим і між прогулюванням?

Різниця є, але ви ж розумієте, що це радикальний крок. Напевно, адміністрація ввела ці правила не просто так, а через масові запізнення учнів. Логіку їх введення особисто я розумію і підтримую. А запізнення в школу без поважних причин не підтримую. Це моя особиста точка зору, у мене є впевненість в тому, що моя дитина не залишиться за дверими закладу і її право на освіту буде реалізоване.
Ці закриті двері перед обличчям і вибору немає,

Чому вибору немає? Вибір є - прийти вчасно. Це не тільки вибір, це розклад, якого необхідно дотримуватись. Прийде дитина вчасно - не будуть перед нею зачинені двері :)
Добре було б кожного хто запізнився без поважної причини пропускати до класу через кабінет директора, наприклад, замість того щоб зовсім не пускати. Але, все ж мені здається, що навряд чи всіх, хто не встиг, особливо маленьких, не впускають)) Я впевнена, що якщо заздалегідь зателефонувати вчителю і попередити, то вчитель вийде та зустріне свого учня і не буде він прогулювати по цій причині.
Є учні, які систематично запізнюються, з ними і їхніми батьками потрібно проводити виховну роботу

Як? Зазвичай, діти в молодшій школі запізнюються саме через батьків, які довго збираються. Як таким батькам донести необхідність приходити вчасно? Невже не знайшли іншого способу, ніж закриті двері? Мабуть, ні :dontknow:

Взагалі, це проблема не тільки учнів, а більше народна. Спочатку діти запізнюються в школу, а потім виростають і запізнюються на роботу, тому що не бачать в цьому великої проблеми. А потім ми жаліємось на жахливий сервіс і невчасну, ненадійну допомогу, безвідповідальність і т.д.. Все починається з малечку.

Мабуть, якби у нас в школі таке запровадили, що реально неможливо попасти до школи після початку занять, шукали б діалогу передусім з директором, щоб охороні надавати пояснювальні записки в такому разі. Але, знову так, набаго простіше просто прийти вчасно))
Аватар користувача
Мики
Піонер
Піонер
 
Повідомлення: 403
З нами з: 11 листопада 2011, 16:18
Blog: View Blog (0)
Стать: Дівчина

Re: Школа 5: запізення відміняє Конституцію Украіни, чи ні?

Повідомлення Заюшка82 від 15 грудня 2014, 15:52

Привчати до розпорядку, це звичайно добре і правильно! Але життя настільки непередбачуване, і по дорозі до школи може статися що завгодно, а зачиняти школу- то найостанніша міра. Я жила в 4км від школи, це 30 хв. пішки, і я запізнювалась, угу. Особливо коли дощило, і розмивало дорогу , то приходилось багато обходити, і навіть вийшовши завчасно все-рівно бували випадки коли запізнювалась. У батьків які ведуть маленьких діток теж може трапитись мала куча халеп: зламатись ключ в замку, каблук, оббризгати машина, , запінитись маршрутка і ще Бог зна скільки всього. А якщо мамка одного веде в садочок, іншого в школу- де гарантія що в садочку не трапиться якогось форс-мажору який не забере 3-5 хв, яких потім не вистачить щоб встигнути до школи. Я до того , що життя штука непередбачувана, і так однозначно відноситись не можно. ІМХО.
Є повно різних способів впливу на дітей/ батьків які систематично запізнюються, як то: постійний черговий, залишатись після уроків, додаткові завдання т.д. А зачиняти школу і вивішувати на "дошку пошани" - це не найкращий спосіб виховання, це якась радянщина і як на мене то все -таки порушення прав і свобод. Хоча є такі діти, що мама не горюй.
Аватар користувача
Заюшка82
Комсомолець
Комсомолець
 
Повідомлення: 799
З нами з: 17 березня 2011, 17:10
Blog: View Blog (0)
Стать: Дівчина

Re: Школа 5: запізення відміняє Конституцію Украіни, чи ні?

Повідомлення Groza83 від 15 грудня 2014, 16:46

Тут питання навіть не в тому добре це чи погано, правильно чи не правильно, впливає чи не впливає. Питання тільки законно чи не законно? Ось і все. Якщо законно, то все, питань не має. А якщо ні, то будьте добрі, не зачиняйте двері. Пишіть догани, викликайте батьків, попереджайте, але не забирайте право засвоїти навчальний матеріал.
Двері ж зачиняють відразу після дзвінка, зачиняйте через 10 хв.
15 років тому, коли я закінчувала школу також ввели щось подібне, але двері зачиняли через 10 хвилин після дзвінка і відчиняли після завершення уроку, щоб діти, які запізнилися мали змогу попасти на наступні уроки. Але дітей впускали в школу і вони чекали в холі, а тут на вулиці. Така стратегія не прижилася і через кілька тижнів перестала існувати.
Це ж школа, а не режимний об'єкт, не армія, не тюрьма. Діти туди приходять здобувати знання. Це їх законне право. А не стояти на вулиці.
Мики
Ви вже змішали і мух і корів. Не думаю, що всі біди нашого народу, поганий сервіс, ненадійна допомога і т.д. залежить від запізнення дитини до школи. На це впливають тисячі інших факторів. Порушувати закон також не можна, але ж його порушують.
Аватар користувача
Groza83
Студент
Студент
 
Повідомлення: 907
З нами з: 04 лютого 2010, 19:54
Blog: View Blog (0)
Стать: Дівчина

Re: Школа 5: запізення відміняє Конституцію Украіни, чи ні?

Повідомлення Aurora від 15 грудня 2014, 17:50

5я школа вечно "отличается" умом и сообразительностью
Непускание на уроки мы не застали, да и не опаздывали ни разу, но когда забирала, а двери до звонка закрыты - стоят бабушки-дедушки, родители и мерзнут под дверями. А у многих прийти сильно раньше это не прихоть, а необходимость из-за маршруток по расписанию или по работе так получается

По теме, я опаздывающих не люблю, сама стараюсь не опаздывать, но таких методов "воспитания" не поддерживаю категорически
Аватар користувача
Aurora
Флудер
Флудер
 
Повідомлення: 1657
З нами з: 06 лютого 2009, 21:40
Звідки: Борисполь
Blog: View Blog (0)
Стать: Дівчина

Re: Школа 5: запізення відміняє Конституцію Украіни, чи ні?

Повідомлення Николь від 16 грудня 2014, 14:13

Я в шоці.
Розумію, що потрібна дисципліна і виховання, проте не пускати на уроки і залишати дитину на вулиці - це безвідповідально з боку шкільної адміністрації. ІМХО
Так, батьки повинні бути в курсі де їх дитина знаходиться і вони несуть відповідальність за її поведінку, дії та життя. Але на той час коли дитина в школі ці обов'язки покладені на вчителів. Батьки ж не можуть бути одночасно і в школі, і на роботі/дома/десь у справах.
А так виходить, що батьки впевнені, що іхнє чадо на уроках, а дитина не знає куди себе діти, мерзне, вештається попід школою...

Коли я була школяркою, запізнювалась рідко, але іноді бувало (то, вибачте, пронос, і поки зранку вибігаєш в туалет і поки подіють ліки, то на хвилин 5-10 запізнитись дуже легко; то щось по дорозі трапилось; або банально проспала - з ким не буває).
Пам'ятаю, що нам тоді було соромно запізнюватись і ми дуже вибачались, якщо таке траплялось. :embarrassed:
До школи завжди пускали. Просто іноді самі вчителі просили вже не зривати урок, а приходити на наступний. Це якщо запізнення більше ніж на 15-20 хвилин (що в принципі логічно - майже половина уроку вже пройшла і так усім буде зручніше). Але на вулицю ніхто ніколи не виганяв. Якщо і чекали, то у столовій або в холі.
Я теж не люблю запізнюватись, і в мене це дуже рідко буває.
Але це життя і непередбачуваних обставин може бути безліч. :)

Якби наш паршивий сервіс залежав тільки від запізнень, то все було б легко виправити. А так... В нас ще дуже багато факторів, які впливаюсь на якість обслуговування :spiteful: Але це вже зовсім інша історія.
Да, белая...Да, пушистая...Но это еще ни о чем не говорит...
Аватар користувача
Николь
Модератор
Модератор
 
Повідомлення: 2469
З нами з: 07 листопада 2008, 10:28
Звідки: Борисполь
Blog: View Blog (6)
Стать: Дівчина

Re: Школа 5: запізення відміняє Конституцію Украіни, чи ні?

Повідомлення fossil man від 16 грудня 2014, 15:18

Відповідальність учнів за невідвідування уроків
З початку самого народження кожна людина набуває певних прав та обв′язкікв
Право на життя, на щасливе дитинство, право вчитися, на охорону здоров′я….
Вступаючи до навчального закладу ви реалізовуєте своє право на освіту, право вчитися. Але паралельно з цими правами заклад покладає на учнів певні обов′язки. Обов′язок відвідувати уроки і ці обов′язки передбачені та закріплені правилами внутрішньо – трудового розпорядку закладу, які є обов′язковими для виконання
Учні зобов′язані відвідувати всі уроки і обов′язкові заходи.
Поважними причинами відсутності на уроках можуть вважатися:
 Хвороба, факт, якої завірений довідкою медичної установи, або шкільної медсестри;
 Офіційний лікарський напрямок до медичної установи для проходження амбулаторного лікування, обстеження;
 Повістка про відвідування війскомату або проходження комісії;
 Участь у районних. Міських, обласних, всеукраїнських олімпіадах, змаганнях, концертах з поданням відповідного повідомлення.

За систематичні прогули учень може бути відрахований із навчального закладу.
За невідвідування занять учнями, батьків цього учня можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за не виконання своїх батьківських обов′язків. Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей — тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також за невідвідування учнями уроків адміністрація закладу може звернутися до відповідних органів з клопотанням розглянути на комісії питання щодо позбавлення батьківських прав батьків даного учня.
Аватар користувача
fossil man
Черная метка
Черная метка
 
Повідомлення: 5638
З нами з: 07 листопада 2008, 08:46
Blog: View Blog (0)

Далі

Повернутись в Справи сімейні

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron
:
: