Предприниматель, декрет, выплаты

Предприниматель, декрет, выплаты

Повідомлення Dema від 22 лютого 2011, 16:45

Підприємець-фізособа на загальній системі оподаткування перебуває у відпустці по догляду за дитиною. Чи включається така відпустка у трудовий стаж? Чи необхідно сплачувати пенсійні внески?

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на трудову пенсію мають особи, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на особистій власності фізичної особи та виключно її праці, – за умови сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Відповідно до ст. 56 того ж Закону до стажу роботи зараховується час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.

Таким чином, період перебування фізичної особи – підприємця у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується до стажу роботи, однак за умови сплати нею єдиного соціального внеску.

Олександр Серпокрилов
юрист ЮФ «Ілляшев та Партнери»

За матеріалами Інтернет-конференції «Оподаткування доходів фізосіб (в т. ч. приватних підприємців)»
____________
Всеукраїнська мережа ЛІГА:ЗАКОН
www.ligazakon.ua
Тот, кто не понял твоего молчания, вряд ли поймет твои слова
Аватар користувача
Dema
Ангел
Ангел
 
Повідомлення: 6428
З нами з: 07 листопада 2008, 12:47
Blog: View Blog (0)

Re: Предприниматель, декрет, выплаты

Повідомлення Milanka від 22 лютого 2011, 17:25

На единщиков, по-идее, это тоже распространяется, если они не приостанавливают деятельность и платят соцвнесок. Так?
Если я буду такая как все,то кто будет такой,как я?!
Аватар користувача
Milanka
Загадка
Загадка
 
Повідомлення: 3183
З нами з: 07 листопада 2008, 13:13
Blog: View Blog (0)
Стать: Дівчина

Re: Предприниматель, декрет, выплаты

Повідомлення Dema від 28 березня 2011, 13:23

ФСС по ВУТ разъяснил порядок расчета пособия по временной нетрудоспособности (беременности и родам) добровольно застрахованным лицам – плательщикам единого налога, по страховым случаям, которые произошли после 01.01.2011 г.

ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ЛИСТ

від 16.03.2011 р. N 01-16-506

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надає роз'яснення з наступних питань.

1. До обласного відділення Фонду надходять звернення від страхувальників на отримання матеріального забезпечення, які у відповідності до статті 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 N 2464 (далі - Закон N 2464), уклали договори з територіальними органами Пенсійного фонду за місцем проживання про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, в тому числі у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

Вищезазначені суб'єкти господарювання одночасно є платниками єдиного податку. При цьому, розрахунок допомоги добровільно застрахованим особам згідно пункту 23 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. N 1266, здійснюється на підставі довідки про оподаткований дохід, виданої державним податковим органом.

На сьогоднішній день порядок видачі зазначеної довідки платнику єдиного податку не визначений.

Просимо надати роз'яснення, яким чином здійснюється розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності (вагітності та пологах) добровільно застрахованим особам - платникам єдиного податку, по страховим випадкам, які настали після 01.01.2011 р.

Відповідь.

У зв'язку із набуттям чинності з 1 січня 2011 року Закону N 2464 фізичні особи - підприємці, платники єдиного податку (далі - ФОП - платники єдиного податку), беруть участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні за умови добровільної сплати єдиного внеску.

До набрання чинності Закону N 2464 такі особи, відповідно до постанови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 04.09.2003 N 57 "Про затвердження Порядку надходження до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності коштів, одержаних від сум єдиного податку, їх обліку та використання", мали право на матеріальне забезпечення, передбачене статтею 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 N 2240 (далі - Закон N 2240), в разі настання страхового випадку за умови сплати встановленого розміру податку.

Починаючи з 1 січня 2011 року, відповідно до статті 10 Закону N 2464, ФОП - платники єдиного податку у разі виявлення бажання брати добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, а саме - участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, подають до територіального органу Пенсійного фонду України заяву про добровільну участь та укладають договір. Суму, на яку будуть нараховувати єдиний внесок, зазначені особи визначають самостійно та зазначають в договорі.

Так, відповідно до частини 1 статті 7 Закону N 2464 для платників, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.

З дня набрання чинності Законом N 2464, відповідно до Розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень, суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування відповідно до Указу Президента України від 03.07.98 N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" нараховують, обчислюють та сплачують єдиний внесок відповідно до цього Закону.

Згідно із статтею 4 Закону N 2240 особи, які не підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за цим Законом за умови сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Пунктом 8 Порядку N 1266 передбачено обчислення середнього доходу добровільно застрахованій особі виходячи із суми оподатковуваного доходу (прибутку), з якого сплачувалися страхові внески. Оскільки до Порядку N 1266 Кабінетом Міністрів України не внесені зміни у зв'язку із запровадженням Закону N 2464, то, у даному випадку, для добровільно застрахованих осіб - платників єдиного податку, це є сума, зазначена ними у договорі про добровільну участь, оскільки такі особи не ведуть облік оподаткованого доходу.

Відповідно до пункту 14 Порядку для добровільно застрахованих осіб середньоденний дохід обчислюється шляхом ділення нарахованого за розрахунковий період оподатковуваного доходу, з якого сплачувалися страхові внески на кількість календарних днів за розрахунковий період (без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, - тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком).

Отже, виходячи з наведеного, ФОП - платникам єдиного податку надавати довідку про оподатковуваний дохід, що видається державними податковими органами за місцем проживання на підставі декларацій, поданих в установленому законодавством порядку, передбачену пунктом 23 Порядку, не потрібно. Одночасно повідомляємо, що з питання дії норми пункту 23 Порядку з 1 січня 2011 року та обчислення середнього доходу ФОП - платникам єдиного податку Виконавча дирекція Фонду звернулася за роз'ясненням до Міністерства соціальної політики (лист від 16.02.2011 N 01-06-259). Відповідь Міністерства соціальної політики буде надіслана виконавчим дирекціям обласних відділень Фонду.
........
Директор  Е. Д. Ушаков 
Тот, кто не понял твоего молчания, вряд ли поймет твои слова
Аватар користувача
Dema
Ангел
Ангел
 
Повідомлення: 6428
З нами з: 07 листопада 2008, 12:47
Blog: View Blog (0)

Re: Предприниматель, декрет, выплаты

Повідомлення Dema від 30 березня 2011, 13:57

Когда предприниматель может получить выплаты от Фонда нетрудоспособности
Фонд страхования от нетрудоспособности разъяснил, что физлицо-единщик может претендовать на материальное обеспечение за счет средств Фонда по страховым случаям, наступившим после 01.01.11 г., только в случае уплаты единого взноса и с момента заключения договора о добровольном участии. При этом уплата единого налога в декабре 2010 года за периоды 2011 года не дает права предпринимателям считать себя с 01.01.11 г. застрахованными лицами.
Письмо Исполнительной дирекции Фонда социального страхования по временной потере трудоспособности от 12.03.11 г. № 01-16-489
Тот, кто не понял твоего молчания, вряд ли поймет твои слова
Аватар користувача
Dema
Ангел
Ангел
 
Повідомлення: 6428
З нами з: 07 листопада 2008, 12:47
Blog: View Blog (0)

Re: Предприниматель, декрет, выплаты

Повідомлення Milanka від 30 березня 2011, 14:27

Dema А если ЕСВ платится а "заключения договора о добровольном участии" нет, то в пролете? Наверное стоит оформить раз все равно взносы платятся и есть шанс получить компенсацию.
Если я буду такая как все,то кто будет такой,как я?!
Аватар користувача
Milanka
Загадка
Загадка
 
Повідомлення: 3183
З нами з: 07 листопада 2008, 13:13
Blog: View Blog (0)
Стать: Дівчина

Re: Предприниматель, декрет, выплаты

Повідомлення Dema від 30 березня 2011, 16:01

согласно письма в пролёте.
Тот, кто не понял твоего молчания, вряд ли поймет твои слова
Аватар користувача
Dema
Ангел
Ангел
 
Повідомлення: 6428
З нами з: 07 листопада 2008, 12:47
Blog: View Blog (0)

Re: Предприниматель, декрет, выплаты

Повідомлення Dema від 15 липня 2011, 10:42

По мнению Минсоцполитики, жена работника, которая является частным предпринимателем и не состоит в трудовых отношениях, не имеет права на любой вид отпусков, в том числе и на отпуск по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста.
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 20.05.2011 р. N 168/13/116-11

Щодо відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку


У Департаменті заробітної плати та умов праці розглянуто лист і повідомляється.

Відповідно до статті 18 Закону України "Про відпустки" та статті 179 Кодексу законів про працю України відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину.

Згідно з частиною четвертою статті 20 Закону України "Про відпустки" підставою для надання такої відпустки зазначеним вище особам є довідка з місця роботи (служби, навчання) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення строку відпустки для догляду за дитиною і виплата їй допомоги по догляду за дитиною припинена (із зазначенням дати).

Отже, лише за умови надання довідки з місця роботи матері дитини згідно з встановленими законодавством вимогами статтею 2 Закону України "Про відпустки" гарантовано право батька дитини, бабусі чи інших родичів, які фактично доглядають за дитиною, на отримання відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги).

Із вищезазначеного випливає, що право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку батька дитини, баби, діда чи інших родичів, які фактично доглядають за дитиною, є похідним від права матері на таку відпустку, тобто мати може делегувати право на відпустку вищепереліченим особам.

Водночас, згідно зі ст. 42 Господарського кодексу України, підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Статтею 2 Закону України "Про відпустки" визначено, що право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Відповідно до зазначеного дружина працівника, як приватний підприємець, не має права на будь-який вид відпусток, в т. ч. і на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, оскільки вона не перебуває у трудових відносинах.

Таким чином, у наведеному у листі випадку відсутня підстава для надання працівнику (батьку дитини) відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

  Директор Департаменту О. Товстенко
ЛИГА:Закон
Тот, кто не понял твоего молчания, вряд ли поймет твои слова
Аватар користувача
Dema
Ангел
Ангел
 
Повідомлення: 6428
З нами з: 07 листопада 2008, 12:47
Blog: View Blog (0)

Re: Предприниматель, декрет, выплаты

Повідомлення Groza83 від 03 жовтня 2013, 10:02

Помогите разобраться. Иду в декрет. Я ФОП, единый налог, 3 группа, без наемных. Как мне правильно оформить этот декрет. Что брать в ЖК, справку или больничный. Что дает одно и другое и чего они не дают. Была в Совбезе, там послали в Соцстрах, а там сказали брать справку, потому как у меня нет договора о добровольном взносе. Почитала темку, но думаю, может что изменилось.

Миланка, ты была в похожей ситуации, как оформляла?
Аватар користувача
Groza83
Студент
Студент
 
Повідомлення: 907
З нами з: 04 лютого 2010, 19:54
Blog: View Blog (0)
Стать: Дівчина

Re: Предприниматель, декрет, выплаты

Повідомлення Milanka від 03 жовтня 2013, 10:19

Groza83 На тот момент я еще официально работала и была ФОП. После выдачи в ЖК больничного, на работе оформила помощь по беременности и родам, так было проще чем через Соцстрах как предприниматель. А уже после родов в собесе оформляла единоразовую и до 3-х лет на ФОП.
Если я буду такая как все,то кто будет такой,как я?!
Аватар користувача
Milanka
Загадка
Загадка
 
Повідомлення: 3183
З нами з: 07 листопада 2008, 13:13
Blog: View Blog (0)
Стать: Дівчина

Re: Предприниматель, декрет, выплаты

Повідомлення Groza83 від 03 жовтня 2013, 14:20

Понятно. Я тоже еще официально работаю, но там очень все сложно... Счета арестованы, они чего то намутили, теперь хотят ликвидироваться и сказали, что уже ничего оформлять для меня не будут, короче послали.
Аватар користувача
Groza83
Студент
Студент
 
Повідомлення: 907
З нами з: 04 лютого 2010, 19:54
Blog: View Blog (0)
Стать: Дівчина

Далі

Повернутись в Сімейне законодавство

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron
::