Имущественные вопросы

Имущественные вопросы

Повідомлення Dema від 10 червня 2011, 11:29

Минюст разъяснил, как удостоверяются договоры на отчуждение супружеского имущества

В письме Минюста от 13 мая 2011 года № 4208-0-33-11-31 речь идет о некоторых вопросах относительно права общей совместной собственности супругов.

11 января 2011 года парламентом был принят Закон, изменяющий часть 5 ст. 61 Семейного кодекса. Он вступил в силу 8 февраля 2011 года.

Согласно изменениям, объектом права общей совместной собственности супругов является жилье, приобретенное одним из супругов во время брака вследствие приватизации государственного жилого фонда, и земельный участок, приобретенный вследствие бесплатной передачи одному из супругов земель государственной или коммунальной собственности, в том числе приватизации.

То есть, жилье или земельный участок, полученный во время брака в собственность в процессе приватизации одним из супругов, будет считаться общей совместной собственностью супругов.

В связи с этим Минюст обращает внимание, что удостоверении договоров на отчуждение такого имущества нотариус должен приобщить к делу согласие второго супруга. Аналогично, это следует учитывать при выдаче свидетельства о праве на наследство. При этом дата вступления в силу указанных изменений в Семейный кодекс значения не имеет.

То есть, действие этих требований распространяется как на имущество, полученное до вступления в силу изменений в СК, так и после этой даты.

http://news.ligazakon.ua/news/2011/6/7/44504.htm
Тот, кто не понял твоего молчания, вряд ли поймет твои слова
Аватар користувача
Dema
Ангел
Ангел
 
Повідомлення: 6428
З нами з: 07 листопада 2008, 12:47
Blog: View Blog (0)

Re: Имущественные вопросы

Повідомлення Dema від 08 липня 2011, 22:17

В Раде инициируют переход приватизированного имущества обратно в личную собственность супругов
Народный депутат Александр Ефремов (ПР) представил на рассмотрение парламента законопроект № 8748 об изменениях в Семейный кодекс.

Проектом предлагается установить, что бесплатно приватизированные жилье и земельные участки будут являться "особистою приватною власністю" жены и мужа, то есть при разводе не будут входить в круг имущества, подлежащего разделу между супругами.

Ефремов мотивирует предложенные им изменения правовой природой приватизации, представляющей собой отношения между государством и гражданином, и не являются правоотношениями между супругами, в результате которых приобретается совместно нажитое или совместно приобретенное имущество.

http://news.ligazakon.ua/news/2011/7/8/46047.htm
Тот, кто не понял твоего молчания, вряд ли поймет твои слова
Аватар користувача
Dema
Ангел
Ангел
 
Повідомлення: 6428
З нами з: 07 листопада 2008, 12:47
Blog: View Blog (0)

Re: Имущественные вопросы

Повідомлення serega від 09 липня 2011, 09:13

Dema написав:депутат Александр Ефремов

разводится мужик, вот и пытается защитить все нажитое честным путем :lol:
Аватар користувача
serega
Студент
Студент
 
Повідомлення: 938
З нами з: 08 листопада 2008, 11:14
Звідки: Понаехали
Blog: View Blog (0)
Стать: Мужчина

Re: Имущественные вопросы

Повідомлення Dema від 15 липня 2011, 11:04

Госкомпредпринимательства отметил, что стоимость собственности, которая переходит в наследство от умершего мужа к его жене, облагается НДФЛ по нулевой ставке, а за выдачу свидетельства о наследстве взимается государственная пошлина в размере 2 НМДГ

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
ЛИСТ
від 02.06.2011 р. N 5032

Про розгляд листа

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист щодо оплати вчинюваних нотаріальних дій, а також оплати послуг БТІ та, в межах компетенції, повідомляє.

Порядок правового регулювання діяльності нотаріату в Україні встановлює Закон України "Про нотаріат" (далі - Закон).

У відповідності до статті 19 Закону за вчинення нотаріальних дій державні нотаріуси справляють державне мито у розмірах, встановлених чинним законодавством.

За надання державними нотаріусами додаткових послуг правового характеру, які не пов'язані із вчинюваними нотаріальними діями, а також технічного характеру справляється окрема плата у розмірах, що встановлюються Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі. Кошти, одержані від надання таких додаткових послуг, спрямовуються до Державного бюджету України.

Згідно із статтею 31 Закону приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та громадянином або юридичною особою. Крім того, Указом Президента України від 10.07.98 N 762/98 "Про впорядкування справляння плати за вчинення нотаріальних дій" встановлено, що розмір плати, яка справляється за вчинення нотаріальних дій приватними нотаріусами, не може бути меншим від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії.

Справляння державного мита в Україні регулюється Декретом Кабінету Міністрів України "Про державне мито" (далі - Декрет). Статтею 1 Декрету встановлено, що платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу документів, які мають юридичне значення, уповноваженими на те органами.

Перелік об'єктів справляння державного мита наведено у статті 2, а розміри ставок державного мита - у статті 3 Декрету.

Так, згідно із підпунктом "ж" пункту 3 статті 3 Декрету за видачу свідоцтва про право на спадщину справляється державне мито у розмірі 2 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян.

Такий розмір державного мита було встановлено Верховною Радою України з прийняттям Закону України від 05.03.2009 N 1110-VI "Про внесення зміни до статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" щодо державного мита за видачу свідоцтва про право на спадщину", який набрав чинності з 01.01.2010 року. До внесення зазначених змін за видачу свідоцтва про право на спадщину державне мито справлялося у відсотковому співвідношенні до суми спадщини і в залежності від ступеня споріднення громадян, а з 01.01.2010 року незалежно від ступеня споріднення та суми спадщини (рухомого і нерухомого майна) держмито сплачується у розмірі 2 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні - 34 гривні).

Слід зазначити, що статтею 4 Декрету визначено категорії осіб, які звільняються від сплати державного мита за вчинення в їх інтересах будь-яких дій та видачу документів, що мають юридичне значення, а саме, у відповідності до пункту 16 статті 4 Декрету громадяни - за видачу їм свідоцтв про право на спадщину:

- на майно осіб, які загинули при захисті СРСР, і України, у зв'язку з виконанням інших державних чи громадських обов'язків або з виконанням обов'язку громадянина щодо врятування життя людей, охорони громадського порядку та боротьби із злочинністю, охорони власності громадян або колективної чи державної власності, а також осіб, які загинули або померли внаслідок захворювання, пов'язаного з Чорнобильською катастрофою;

- на майно осіб, реабілітованих у встановленому порядку;

- на житловий будинок, пай у житлово-будівельному кооперативі, квартиру, що належала спадкодавцеві на праві приватної власності, якщо вони проживали в цьому будинку, квартирі протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця;

- на житлові будинки в сільській місцевості за умови, що ці громадяни постійно проживатимуть у цих будинках і працюватимуть у сільській місцевості;

- на вклади в установах Ощадбанку та в інших кредитних установах, на страхові суми за договорами особистого й майнового страхування, облігації державних позик та інші цінні папери, суми заробітної плати, авторське право, суми авторського гонорару і винагород за відкриття, винахід, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, топографії інтегральних мікросхем, сорти рослин та раціоналізаторські пропозиції;

- на майно осіб фермерського господарства, якщо вони є членами цього господарства.

Також у відповідності до пункту 17 статті 4 Декрету від сплати державного мита звільняються неповнолітні і військовослужбовці - за видачу їм свідоцтва про право на спадщину.

Згідно із пунктом 18 тієї ж статті від сплати державного мита звільняються також:

- громадяни, віднесені до першої та другої категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- громадяни, віднесені до третьої категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, - які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов'язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення не менше трьох років;

- громадяни, віднесені до категорії 4 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що за станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;

- інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;

- інваліди I та II групи.

Крім цього, місцеві Ради народних депутатів мають право встановлювати додаткові пільги для окремих платників щодо сплати державного мита, яке зараховується до місцевих бюджетів (стаття 5 Декрету).

Звертаємо Вашу увагу на те, що у відповідності до статті 42 Закону України "Про нотаріат", нотаріальні дії вчиняються після їх оплати, а також у передбачених законом випадках після сплати до бюджету податку з доходів фізичних осіб та в день подачі всіх необхідних документів.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав визначає стаття 174 Податкового кодексу України.

Відповідно до підпункту 174.2.1 пункту 174.2 вказаної статті за нульовою ставкою оподатковуються:

а) вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення;

б) вартість власності, зазначеної в підпунктах "а", "б", "ґ" пункту 174.1 цієї статті, що успадковується особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та вартість власності, зазначеної в підпунктах "а", "б" пункту 174.1, що успадковуються дитиною-інвалідом;

в) грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 - 1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.

У відповідності до підпункту 174.2.2 пункту 174.2 статті 174 Податкового кодексу України за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 цього Кодексу, а саме, 5 відсотків, оподатковується вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення.

У відповідності до підпункту 174.2.3 пункту 174.2 статті 174 Податкового кодексу України за ставками, визначеними в пункті 167.1 статті 167 цього Кодексу, а саме, 15 відсотків, оподатковуються будь-які об'єкти спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та будь-які об'єкти спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента.

Визначення поняття "члени сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення" наведено у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті Податкового кодексу України. А саме, членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Враховуючи вищевикладене, вартість власності, що успадковується дружиною за померлого чоловіка оподатковуються за нульовою ставкою, а за видачу свідоцтва про право на спадщину справляється державне мито у розмірі 2 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Додатково повідомляємо, що у відповідності до пункту 3 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 N 395/2011, організація роботи нотаріату є одним із основних завдань Мін'юсту України. Тому, за роз'ясненнями питань роботи нотаріату Ви можете звернутися до Мін'юсту України.

Щодо питань реєстрації прав на нерухоме майно зазначимо, що у відповідності до пункту 1 Положення про Державну реєстраційну службу України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 N 401/2011, головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері, зокрема, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно є Укрдержреєстр. Тому, за роз'ясненнями питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Ви можете звернутися до Державної реєстраційної служби України.
 

Заступник Голови О. Т. Сохар

ЛИГА:Закон
Тот, кто не понял твоего молчания, вряд ли поймет твои слова
Аватар користувача
Dema
Ангел
Ангел
 
Повідомлення: 6428
З нами з: 07 листопада 2008, 12:47
Blog: View Blog (0)

Re: Имущественные вопросы

Повідомлення Dema від 07 листопада 2012, 13:38

Підприємство: Твоє .... Моє ... НАШЕ… СПІЛЬНЕ!
Донедавна при розгляді справ доводилось стикатися з неоднаковою судовою практикою щодо розуміння змісту права спільної сумісної власності подружжя. Це призводило до прийняття різних за змістом і правовими наслідками рішень. В одному випадку суди визначали майно та статутний капітал підприємства, створеного за рахунок спільної сумісної власності, як спільну сумісну власність і здійснювали його поділ у відсотковому співвідношенні між спадкоємцями, в інших - виходили з того, що статутний капітал та майно такого підприємства не є об’єктом права спільної сумісної власності, а тому один із подружжя має право тільки на частку одержаних доходів від діяльності приватного підприємства.
Відповідно до своїх висновків Верховний Суд дотримувався позиції, що майно, яке використовується в підприємницькій діяльності одним із подружжя, є його особистою власністю. Відповідно, у разі позову про поділ нажитого скарбу ця частина майна відокремлювалася зі спільної сумісної власності і не підлягала поділу.
19.09.2012г. Конституційний Суд України оприлюднив своє воістину історичне і довгождане рішення № 17-рп/2012 щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 61 Сімейного кодексу України і поставив крапку у неоднозначності питання - визначив майно і статутний фонд приватного підприємства спільною сумісною власністю подружжя.
Згідно з рішенням, основою майнових відносин подружжя є положення про те, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної власності подружжя, і таким об'єктом може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту незалежно від того, що один з подружжя не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку.
КСУ зробив акцент на тому, що відповідно до Конституції кожен із подружжя має рівні права і обов'язки у шлюбі та сім'ї, включаючи і рівність у майнових відносинах, які регулюються положеннями Сімейного та Цивільного кодексів України.
КСУ вказав, що власність в родині існує в двох правових режимах: спільна сумісна власність подружжя та особиста приватна власність кожного з подружжя. Підставами набуття права спільної сумісної власності подружжя є юридично визначений факт шлюбних відносин або проживання чоловіка і жінки однією сім'єю, а особистої приватної власності кожного з подружжя є, поділ, виділення належної частки за законом і спадкування.
Згідно Конституції всі суб'єкти права власності рівні перед законом, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Одним з видів розпорядження власністю є право власника використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.
Внесок у статутний капітал і виділене з спільної сумісної власності подружжя майно (кошти) передаються у власність приватного підприємства. Згідно статті 191 ЦКУ підприємство є єдиним майновим комплексом, що використовується для здійснення підприємницької діяльності; до складу підприємства як єдиного майнового комплексу входять усі види майна, призначені для його діяльності, включаючи земельні ділянки, будівлі, обладнання, інвентар, сировину, продукцію, борги тощо, якщо інше не встановлено договором або законом, підприємство або його частина можуть бути об'єктом купівлі-продажу, застави, оренди та інших правочинів.
Тобто зі змісту цієї статті випливає, що відносно підприємства як єдиного майнового комплексу або його частини можуть виникати цивільні права та обов'язки.
На думку Суду, приватне підприємство (або його частина), засноване одним із подружжя, - це окремий об'єкт права спільної сумісної власності подружжя, в який входять усі види майна, у тому числі внесок до статутного капіталу і майно, виділене з їх спільній сумісній власності .
Таким чином, КСУ дійшов висновку, що статутний капітал і майно приватного підприємства, сформовані за рахунок спільної сумісної власності подружжя, є об'єктом їх спільної сумісної власності.
Рішення КСУ є обов'язковим до виконання на всій території України, остаточним і не може бути оскаржене.
Після оголошення рішення Конституційного Суду від 19.09.2012р. Феміді доведеться переглянути свою позицію з даного питання. Рішення суду може суттєво вплинути на існуючу судову практику по розділу майна подружжя щодо частки в статутному капіталі приватних підприємств, і безпосередньо майна самого приватного підприємства.
Тот, кто не понял твоего молчания, вряд ли поймет твои слова
Аватар користувача
Dema
Ангел
Ангел
 
Повідомлення: 6428
З нами з: 07 листопада 2008, 12:47
Blog: View Blog (0)

Re: Имущественные вопросы

Повідомлення Dema від 19 листопада 2012, 15:24

15 ноября 2012 г., в 11:00 состоялась интернет-конференция "Правовые аспекты развода в практике по семейному праву"
кому интересно можно почитать тут http://press.liga.net/conf/talina_kravtsova/
В ходе Интернет-конференции будут рассмотрены темы семейного права, касающиеся бракоразводных процессов:
- раздел имущества между супругами;
- брачный контракт;
- определение места жительства детей.
Тот, кто не понял твоего молчания, вряд ли поймет твои слова
Аватар користувача
Dema
Ангел
Ангел
 
Повідомлення: 6428
З нами з: 07 листопада 2008, 12:47
Blog: View Blog (0)

Re: Имущественные вопросы

Повідомлення Dema від 21 квітня 2013, 08:23

Как разделить ИМУЩЕСТВО после РАЗВОДА?

Увы и ах, но сегодня очень часто происходит так, что семьи распадаются.Быть это может по множеству причин и это уже становится неважным.
Впереди пару ждет бракоразводный процесс. И очень часто он затягивается из-за необходимости раздела имущества, ведь совместно нажитое добро нужно каждому из бывшей пары.

Конечно, это вполне понятно, но возникает вопрос, как разделить имущество при разводе и что вообще не поддается разделению. Давайте выясним некоторые нюансы.

Что подлежит и что не подлежит разделу

Вся нажитое совместно имущество во время брака является общей собственностью супругов. И здесь не важно, на кого оформлена машина, квартира или что-то еще. И жена, и муж имеют абсолютно равные доли на всю собственность. Однако, конечно, во время судебного процесса будут учитываться множество факторов, в том числе, и интересы детей.

Кстати, не только имущество является совместно нажитым, но и долги, к примеру, кредит на машину или квартиру. В таком случае при согласии кредитора, кредит может быть разделен в равных частях. Если же кредит будет погашать только кредитор, то в таком случае суд имеет полное право неравномерно разделить имущество между супругами, отдав кредитору большую часть.
Как делить имущество, что не делится

Если вы не хотите никаких хлопот с судебными процессами, то самым наилучшим решением будет не делить имущество совсем или разделить его полюбовно. Но после развода могут возникнуть претензии у кого-то из экс-супругов. В таком случае следует знать, что право раздела сохраняется со дня развода в течение нескольких лет.

Если вы решили разделить имущество полюбовно, то лучше обратиться к нотариусу, который после взноса пошлины выдаст вам свидетельство о праве собственности. Оно имеет такую же силу, как и постановка суда. Если с миром разойтись не получается, то следует знать, что судебное разбирательство будет вам стоить несколько процентов, например, со стоимости квартиры. Это зависит от того, что вы будете делить.

При наличии брачного договора, суд при вынесении решения обязательно учтет его статьи. Если все оформлено верно, то в суд можно не обращаться вовсе, но для безопасности проконсультируйтесь с юристом, поскольку там есть нюансы.

Разделу не подлежит имущество, которое было нажито еще до брака кем-то из супругов или то, которое было получено по дарственной или по наследству. Но это также может быть пересмотрено судом, например, если там был сделан дорогостоящий ремонт уже во время брака.

Раздел имущества – трудное дело, поэтому запаситесь терпением и постарайтесь решить все мирным путем.
http://boryspol.com/semya/kak-razdelit- ... le-razvoda
Тот, кто не понял твоего молчания, вряд ли поймет твои слова
Аватар користувача
Dema
Ангел
Ангел
 
Повідомлення: 6428
З нами з: 07 листопада 2008, 12:47
Blog: View Blog (0)

Re: Имущественные вопросы

Повідомлення Dema від 31 травня 2013, 19:18

Раздел корпоративных прав и предприятия при бракоразводном процессе
http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/l ... paign=laws
.......
Конституционный Суд, четко отнеся долю в уставном капитале и имущество частного предприятия в состав общей совместной собственности супругов, безусловно, оказал существенное воздействие на судебную практику и одновременно усложнил практику правоприменения и процесс установления общего объема имущества супругов и его стоимости с целью последующего раздела. Исходя из собственной практики, можем констатировать, что теперь мы все чаще сталкиваемся с необходимостью поиска и подачи дополнительных доказательств в подобных судопроизводствах (например, доказательств, подтверждающих происхождение средств, внесенных в уставный капитал, рентабельность предприятия, реальную стоимость активов, привлечение средств третьих лиц при формировании имущественного комплекса спорного предприятия, а также проводить дополнительные аудиторские проверки, приобщать свидетельские показания к материалам дела и применять многие другие меры).
Тот, кто не понял твоего молчания, вряд ли поймет твои слова
Аватар користувача
Dema
Ангел
Ангел
 
Повідомлення: 6428
З нами з: 07 листопада 2008, 12:47
Blog: View Blog (0)

Re: Имущественные вопросы

Повідомлення Dema від 04 грудня 2013, 18:00

Раздел имущества супругов, обремененного долговыми обязательствами
......ВСУ и ВССУ четко дает понять: денежные средства и имущество, приобретенные в долг, являются общей совместной собственностью супругов......

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2013/1 ... =pravonews
Тот, кто не понял твоего молчания, вряд ли поймет твои слова
Аватар користувача
Dema
Ангел
Ангел
 
Повідомлення: 6428
З нами з: 07 листопада 2008, 12:47
Blog: View Blog (0)


Повернутись в Сімейне законодавство

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron
:
: