Бориспіль стане першим, де під загрозою безкоштовне лікуванн

Все про всіх

Бориспіль стане першим, де під загрозою безкоштовне лікуванн

Повідомлення Незалежна від 04 грудня 2008, 12:34

Галина Ковач: «Є тривога, що Бориспіль стане першим з міст України, де під загрозою безкоштовне лікування»
Від хаосу та безладу в країні соціальна сфера страждає чи не найбільше, а саме ж вона створена для того, щоб допомагати громадянам, які дійсно того потребують. І це не може не помітити в областях, містах. Хоча Конституція України і містить закони про відповідальність держави за державне лікування, «але дані статті Основного Закону постійно порушуються», — стверджує Галина Ковач. Та й навіщо орієнтуватися на країну в цілому, якщо на місцях ще більше безладу в управлінні закладами охорони здоров’я, ніж на загальнодержавному рівні. «Лікарні кинуті на самовиживання. Кожен виходить з ситуації, покладаючись тільки на власні сили. Є дійсно багато важелів, якими регулюється діяльність закладів здоров’я: це і конституційні закони, і постанови Кабінету міністрів України, але багато з них або зовсім не виконуються або відбуваються незаконно. Це стосується власне фінансування і його обліку, цільового призначення коштів тощо. Наразі мене турбує будівництво, яке стрімко розвивається по всьому місту. Я навіть боюся уявити, що буде побудовано на території лікарні протягом наступних двох років: лікарняні корпуси чи з’являться будівлі для інших цілей.
Медичний персонал залишається поза увагою влади ще більше, ніж при колишньому радянському союзі. Особливо з виплати заробітної плати. Такі мізерні ставки у свою чергу призводять до корупції у державній медицині. Кваліфіковані спеціалісти ж переходять працювати до приватних структур, де належним чином поціновується їхній професіоналізм, вміння, досвід.
Мене тривожить, що Бориспіль буде першим з міст України, де зникне безкоштовне лікування, так звана державна медицина взагалі. Саме так сталося у деяких республіках колишнього радянського союзу. Наразі прослідковується позиція ліквідації лікувальних стаціонарних ліжок, фельдшерських пунктів. Це наслідок зменшення фінансування медицини. А стан здоров’я населення погіршується з кожним роком. Про це свідчить статистика — смертність перевищує народжуваність, люди не доживають до старості. Причин цьому багато, серед них — неотримання вчасної лікарняної допомоги. Наразі у лікарнях порожні ліжка, але не тому що немає хворих, які потребують стаціонарного лікування, а тому, що вони неспроможні оплачувати за обстеження, лікування.
Наразі розглядається питання про збільшення пенсійного віку та тривалості робочого дня. Та чому ніхто не думає про наслідки? Як це вплине на здоров’я населення? Звідси випливатимуть більші показники смертності».
Такі побоювання Галини Ковач, мабуть, не залишать байдужими і наших читачів. Доки політики вирішують, проводити чи ні вибори, громадяни країни стурбовані невизначеністю, хаосом та економічною нестабільністю.
Для довідки: за даними Міністерства юстиції за перше півріччя 2008 року в Україні народилося близько 235 тисяч немовлят, що майже на 10 тисяч новонароджених більше, ніж за аналогічний період 2007 року. Та поки що триває тенденція до перевищення смертності над народжуваністю у середньому співвідношенні 1,6 до 1, адже померло за відповідний період 392 тисячі громадян.
Ольга МАНЬКО,
«ТС»
Аватар користувача
Незалежна
Немовля
Немовля
 
Повідомлення: 5
З нами з: 04 грудня 2008, 12:26
Blog: View Blog (0)
Стать: Дівчина

Повернутись в Новини звідусіль

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 35 гостей

cron
:
: