Про BBCode

Вступ

Що таке BBCode?
BBCode - це особлива реалізація HTML, можливість його використання визначається адміністратором. Крім цього, ви можете відмовитись від використання BBCode у власних налаштуваннях профілю чи при написанні повідомлення. BBCode схожий по стилю на HTML, теги заключаються в квадратні дужки [ і ], а не в < і >, він надає більш широкі можливості виведення інформації на екран. В деяких темах (стилях phpBB) ви можете вставляти BBCode в ваші повідомлення, користуючись простим інтерфейсом, який знаходиться над полем вводу тексту в формі написання повідомлень. Але навіть у цьому випадку даний посібник може виявитись корисним.
Догори

Форматування тексту

Як написати жирний, виділений курсивом чи підкреслений текст
В BBCode існують теги, які дозволяють швидко змінити стиль вашого тексту. Це можна зробити такими способами:
 • Щоб зробити текст жирним, введіть його між тегами[b][/b], напр.

  [b]Привіт![/b]

  перетвориться на Привіт!
 • Для підкреслення використовуйте [u][/u], наприклад:

  [u]Доброго ранку![/u]

  перетвориться на Доброго ранку!
 • Для написання курсивного тексту використовуйте [i][/i], напр.

  Це [i]чудово![/i]

  дасть такий результат: Це чудово!
Догори

Як змінити колір або розмір тексту
Для того, щоб змінити колір тексту можна використовувати наступні теги. Зауважте, що відображення кольорів залежить від браузера та системи:
 • Для того, щоб змінити колір тексту, потрібно помістити його в тег [color=][/color]. Ви можете задати назву кольору (напр. red, blue, yellow і т.п.) або ввести його в шістнадцятирозрядному форматі, напр. #FFFFFF, #000000. Наприклад, для створення червоного тексту використовуйте:

  [color=red]Привіт![/color]

  або

  [color=#FF0000]Привіт![/color]

  обидва способи дадуть однаковий результат: Привіт!
 • Зміна розміру тексту досягається аналогічним способом через використання тега [size=][/size]. Цей тег залежить від теми (стилю phpBB), який використовується, але рекомендований формат - числове значення розміру тексту в пікселях від 1 (настільки маленький, що ви його не побачите) до 29 (дуже великий). Наприклад:

  [size=9]МАЛЕНЬКИЙ[/size]

  дасть такий результат: МАЛЕНЬКИЙ

  в той час як:

  [size=24]ГІГАНТСЬКИЙ![/size]

  буде ГІГІАНТСЬКИЙ!
Догори

Чи можу я комбінувати теги?
Так, звичайно, можете, наприклад, щоб привернути чиюсь увагу ви можете написати:

[size=18][color=red][b]ПОДИВІТЬСЯ НА МЕНЕ![/b][/color][/size]

це виведе ПОДИВІТЬСЯ НА МЕНЕ!

Ми не рекомендуємо вам виводити великий об'єм тексту таким способом! Пам'ятайте, що, ви, автор повідомлення, повинні потурбуватись про те, щоб теги були правильно закриті. Наприклад, таке використання неправильне:

[b][u]Це неправильно[/b][/u]
Догори

Цитування та виведення тексту фіксованої величини

Цитування тексту в відповідях
Існує два способи цитування тексту, з посиланням та без нього.
 • Коли ви використовуєте кнопку "Цитата", щоб відповісти на повідомлення форуму, зауважте, що текст повідомлення поміщений в вікно вашого повідомлення, розміщений між тегами [quote=""][/quote]. Цей метод дозволяє вам цитувати з посиланням на автора або ще на щось - те, що ви туди впишите. Наприклад, для цитування частини тексту пана Олега вам потрібно ввести:

  [quote="Олег"]Текст пана Олега буде поміщено тут[/quote]

  В результаті перед текстом буде виведено фразу "Пан Оле писав(ла):". Пам'ятайте, ви повинні помістити в лапки "" ім'я того, кого ви цитуєте, вони не можуть бути опущеними.
 • Другий метод дозволяє вам просто щось цитувати. Для цього вам потрібно просто помістити текст в теги [quote][/quote]. При перегляді повідомлення перед текстом просто буде відображатись слово "Цитата:".
Догори

Виведення коду або тексту фіксованої величини
Якщо ви хочете вставити частину коду чи щось, що повинно бути виведено текстом фіксованої ширини, напр. шрифтом Courier, ви повинні помістити текст в теги [code][/code]
[code]echo "This is some code";[/code]

Все форматування тексту в тегах [code][/code] буде збережено.
Догори

Створення списків

Створення ненумерованого списку
BBCode підтримує два види списків: нумеровані і ненумеровані. Вони практично ідентичні своїм еквівалентам в HTML. В ненумерованому списку кожний елемент виводиться послідовно один за одним, кожен з них помічається символом-маркером. Для того, щоб створити ненумерований список, скористайтесь тегом [list][/list] і визначте кожен елемент списку за допомогою [*]. Наприклад, щоб вивести список ваших улюблених кольорів, використовуйте:

[list]
[*]Червоний
[*]Синій
[*]Жовтий
[/list]

Це видасть наступний список:
 • Червоний
 • Синій
 • Жовтий
Догори

Створення нумерованого списку
Другий тип списку, нумерований, дозволяє вибрати, що саме буде виводитись перед кожним елементом. Для створення нумерованого списку використовуйте [list=1][/list] або [list=a][/list] для алфавітного списку. Як і для ненумерованого списку елементи задаються за допомогою символу [*]. Наприклад:

[list=1]
[*]Сходити за покупками
[*]Купити новий комп`ютер
[*]Swear at computer when it crashes
[/list]

видасть наступне:
 1. Сходити за покупками
 2. Купити новий комп`ютер
 3. Swear at computer when it crashes
Whereas for an alphabetical list you would use:

[list=a]
[*]Перша можлива відповідь
[*]Друга можлива відповідь
[*]Третя можлива відповідь
[/list]

giving
 1. Перша можлива відповідь
 2. Друга можлива відповідь
 3. Третя можлива відповідь
Догори

Створення посилань

Посилання на інший сайт
Код BBCode від phpBB підтримує декілька способів створення URI, Uniform Resource Indicators більш відомих як URL.
 • Перший спосіб - використання тегу [url=][/url], після знаку = повинна бути вказана адреса URL. Наприклад, для створення посилання на сайт phpBB.com вам потрібно написати:

  [url=http://www.phpbb.com/]Відвідайте phpBB![/url]

  Це створить таке посилання: Відвідайте phpBB! Зауважте, що посилання буде відкриватись у новому вікні і користувач зможе продовжувати переглядати форуми далі.
 • Якщо ви хочете, щоб адреса URL сама відображалась як посилання, ви можете зробити це за допомогою:

  [url]http://www.phpbb.com/[/url]

  Це видасть наступне посилання - http://www.phpbb.com/
 • Крім того, phpBB підтримує таку можливість, яка називається Magic Links, яка переводить будь-яку коректну адресу URL в посилання без використання жодних тегів і навіть префікса http://. Наприклад, написання www.phpbb.com в вашому повідомленні автоматично перетвориться на www.phpbb.com при перегляді повідомлення.
 • Те ж саме стосується вашої адреси електронної пошти, ви можете вказати вашу адресу явно, наприклад:

  [email]no.one@domain.adr[/email]

  що видасть no.one@domain.adr або просто написати no.one@domain.adr в вашому повідомленні, і це буде автоматично перетворено при перегляді.
Як і з усіма тегами BBCode ви можете вставляти теги URL всередину інших тегів і між ними, таких як [img][/img] (дивіться наступний пункт), [b][/b], та іншими. Як і з тегами форматування, правильне відкриття і закриття тегів залежить від вас, наприклад:

[url=http://www.google.com/][img]http://www.google.com/intl/en_ALL/images/logo.gif[/url][/img]

є некоректним, що може призвести до подальшого видалення вашого повідомлення, тому слід потурбуватись про це.
Догори

Додавання графічних зображень та приєднання файлів в повідомлення

Додавання зображень в повідомлення
BBCode від phpBB містить тег для розміщення зображень в ваших повідомленнях. При використанні цього тега слід пам'ятати дві важливі речі: по-перше, велика кількість зображень в повідомленнях може дратувати багатьох користувачів, по-друге, ваше зображення вже повинне знаходитись в інтернеті (наприклад, якщо зображення знаходиться лише на вашому комп'ютері - то ви не зможете його зробити доступним іншим, за винятком, якщо у вас запущений вебсервер). Для того, щоб вивести зображення, вам необхідно вказати його адресу URL між тегами [img][/img]. Наприклад:

[img]http://www.google.com/intl/en_ALL/images/logo.gif[/img]

Як вказано в попередньому пункті ви можете вставити зображення в тег [url][/url] при бажанні, тобто

[url=http://www.google.com/][img]http://www.google.com/intl/en_ALL/images/logo.gif[/img][/url]

видасть:

Догори

Приєднання файлів до повідомлення
Тепер ви можете приєднувати файли в будь-якому місці повідомення за допомогою нового коду BBCode: [attachment=][/attachment] , якщо ця функція увімкнена адміністратором та вам надані відповідні права для приєднання файлів. Приєднання файлів можливе за допомогою відповідного поля, яке знаходиться під формою відправки повідомлення.
Догори

Інше

Чи можу я створити власні теги?
Якщо ви адміністратор цього форуму і маєте відповідні повноваження, ви можете створити нові коди BBCode через розділ адміністратора.
Догори
cron
:
: